پلی استیشن 5 در دو ماه نخست عرضه 4.5 میلیون دستگاه فروش داشته است

به گزارش پرسینا بلاگ، در سالی که ویروس کووید-19 فرآیند تولید کنسول های نسل بعدی را با مسائل جدی روبه رو کرده است، کنسول نسل نهمی پلی استیشن توانسته از نظر فروش رکوردشکنی کند و یکی از سودآورترین عملکردهای سونی را رقم بزند. فروش پلی استیشن 5 به 4.5 میلیون کنسول رسیده است.

پلی استیشن 5 در دو ماه نخست عرضه 4.5 میلیون دستگاه فروش داشته است

مدت نسبتا زیادی است که می دانیم سونی و مایکروسافت با مشکل هایی برای تولید کنسول های نسل نهمی خود روبرو شده اند و حتی ای ام دی هم مدتی پیش اعلام کرده بود به خاطر همه گیری ویروس در تولید تراشه های این کنسول ها با مسائلی روبه رو شده و این مسائل فعلا ادامه خواهند داشت. با این وجود، سونی در گزارش مالی اخیر خود به صورت رسمی اعلام کرده که تا به اکنون حدود 4.5 میلیون کنسول پلی استیشن 5 به فروش رفته است. این در حالی است که موجودی پلی استیشن 5 کمتر از تقاضای طرفداران بوده است و بسکمک از افراد به این خاطر نتوانسته اند هنوز کنسول را تهیه کنند. همین قضیه باعث می شود این آمار فروش برای پلی استیشن 5 چشمگیرتر باشد.

این آمار فروش که تا 31 دسامبر 2020 در نظر گرفته شده است، با آمار فروش پلی استیشن 4 در این بازی تقریباً برابر است با این تفاوت که همان طور که گفته شد، تقاضای طرفداران برای خرید کنسول بسیار بیشتر از موجودی آن بوده و اگر همه گیری ویروس نبود، این آمار به احتمال زیاد بالاتر از رقم فعلی بود و فروش سه ماهه اول پلی استیشن 5 به تنهایی بهترین عملکرد سونی به حساب می آمد. با این حال اکنون فروش آن در این بازه با پلی استیشن 4 یکسان بوده است.

سونی همچنین در گزارش مالی خود اشاره کرده که آن ها در نظر دارند تا انتها سال مالی فعلی (31 مارس 2021) فروش پلی استیشن 5 به 7.6 میلیون دلار برسد. آن ها امیدوارند با این رقم، فروش پلی استیشن 5 در بازه عرضه اش از پلی استیشن 4 پیشی بگیرد و به پرفروش ترین کنسول بازی تاریخ در بازه عرضه اش تبدیل شود.

با این حال، فروش سخت افزار تنها عملکرد مثبت گزارش مالی سه ماهه اخیر نبوده است و بلکه به صورت کلی بخش پلی استیشن عملکرد درخشان و بسیار موفقی داشته است. در بخش بازی ها و سرویس های آنلاین، این بهترین سه ماهه تاریخ پلی استیشن بوده است که با رشد 40 درصدی نسبت به همین بازه در سال قبل روبرو شده و به رقم 883.2 میلیارد ین (6.1 میلیارد پوند) رسیده است. سود حاصل هم 50 درصد افزایش داشته و به 80.2 میلیارد ین (559 میلیون پوند) رسیده است.

این سود بزرگ و قابل توجه در شرایطی به دست آمده که سونی در این مدت کنسولی تازه عرضه کرده و مثل بسکمک از کنسول های دیگر، آن را با درصدی ضرر به فروش رسانده است. با این حال، عملکرد فوق العاده نرم افزار و بازی های به فروش رفته در این سه ماهه به دستیابی به این آمار بزرگ کمک بسیار زیادی کرده است. در این سه ماهه اخیر 107.3 میلیون بازی در پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 به فروش رفته است و سود و درآمد حاصل از سرویس پلی استیشن پلاس افزایش داشته است.

طبق آمار اعلام شده، بازی مرد عنکبوتی: مایلز مورالز استودیو اینسامنیاک گیمز حدود 4.1 میلیون نسخه بوده است. این بازی برای هر دو پلتفرم پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 عرضه شده است. همچنین در بحث سرویس های اشتراکی دیجیتالی سونی، تعداد دارندگان سرویس پلی استیشن پلاس به 47.4 میلیون مشترک رسیده است. این در حالی است که در گزارش مالی قبلی سونی که تا انتهای سپتامبر 2020 را شامل می شد، تعداد مشترکان این سرویس 45.9 میلیون بوده است. همچنین به صورت کلی تعداد کاربران فعال PSN هم به 114 میلیون کاربر رسیده است. در سه ماهه قبلی، این سرویس حدود 108 میلیون کاربر فعال داشت که اکنون با افزایش تقریبا 6 میلیونی روبرو شده است.

فروش کنسول پلی استیشن 4 در سه ماهه سوم سال 2020 حدود 1.4 میلیون دستگاه بوده که نسبت به سال قبل که این رقم 6 میلیون دستگاه بود، با افت روبرو شده است. البته، این افت کاملاً طبیعی است چراکه سونی در این بازه زمانی پلی استیشن 5 را منتشر کرد. این نشان می دهد که سونی تا حدی به خواسته خود برای انتقال سریع طرفدارانش به پلی استیشن 5 دست یافته است.

سونی قصد دارد که در سال مالی بعدی بیش از 14.8 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 به فروش برساند که این رقم از میزان کنسول های پلی استیشن 4 عرضه شده در چنین بازه ای (سال دوم عرضه) بیشتر خواهد بود. هرچند باوجود تقاضای بزرگ برای خرید این کنسول چنین چیزی عجیب نیست اما مسئله ای که سونی را برای رسیدن به این خواسته تهدید می کند، کمبود و مسائل سختی تولید چیپ کنسول در این برهه است. با این حال، آن ها وعده داده اند که به دنبال این خواهند بود که این مشکل را به مرور برطرف کنند و به این هدف دست یابند.

منبع: یوروگیمر

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 6567

به "پلی استیشن 5 در دو ماه نخست عرضه 4.5 میلیون دستگاه فروش داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلی استیشن 5 در دو ماه نخست عرضه 4.5 میلیون دستگاه فروش داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید