چرا خودرو های داخلی آنقدر گران شدند؟

به گزارش پرسینا بلاگ، سعید موتمنی درباره افزیش قابل توجه قیمت خودرو های داخلی در بازار، با بیان اینکه بررسی قیمت ها نسبت به 28 و 29 اسفند ماه نشان می دهد که افزایش حدود 10 درصدی ایجاد شده است اظهار کرد: برخی از نمایندگان شرکت های خودروساز از حدودا هفت یا هشت روز گذشته، کار خود را آغاز کرده اند. این نمایندگان تعدادی از خودرو های ویرایشی (کارتکس) را برای افرادی که بیش از 18 ماه است که ثبت نام خودرو نداشتند، با قیمت بالا عرضه کرده اند. زمانی که فروشندگان خودرو می بینند که نمایندگان رسمی خودروسازان به طور مثال خودروی 206ای که را پیش از سال جدید، ویرایشی 95 میلیون تومان عرضه می کرده است، اکنون در حدود 116 میلیون تومان می فروشد، قیمت های خود را بالا می برند.

چرا خودرو های داخلی آنقدر گران شدند؟

رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، در گفتگو با ایسنا، ضمن تاکید بر اینکه همیشه قیمت خودرو های ویرایشی (کارتکسی) برای مشتریان بازار، پایه قیمتی به حساب می آید، گفت: هرزمان که به طور مثال خودروی ویرایشی،90 میلیون تومان باشد، در بازار آزاد حدود 5 میلیون تومان بالاتر به فروش می رسد؛ چراکه در حقیقت کنندگی های شرکت خوردوساز تریبون آن شرکت هستند و مصوبات شرکت را اجرا می کنند؛ بنابراین این قیمت ها مبنا و پایه قیمتی خودرو ها در بازار آزاد قرار می گیرد. این فروش های کارتکسی بر التهابات بازار اضافه نموده سبب رشد قیمت ها در بازار شده است.

موتمنی در ادامه، افزود: از سوی دیگر، دلیل دیگر این افزایش قیمت ها این است که فعلا محصولات خودروسازان ایران خودرو و پارس خودرو، شماره گذاری و پلاک نمی شوند. در حقیقت بخش شماره گذاری این دو خودروساز تعطیل بوده و ماشین ها پلاک ندارند، کنندگان هم که خودرو های پلاک نشده را خریداری را نمی کنند. در حال حاضر خودرو هایی که در بازار موجود هستند و شماره گذاری شده اند، پیش از سال جاری تحویل گرفته شده اند.

وی در رابطه با شرایط معاملات در بازار خودرو، گفت: همچنان در بازار تقاضایی وجود ندارد، خریداری در بازار نیست و معاملات راکد است، اما طی روز های آینده با شروع رسمی معاملات، بازار به حال عادی باز خواهد گشت که به دنبال آن کاهش قیمت ها را شاهد خواهیم بود.

منظور از خودرو های ویرایشی یا کارتکسی این است که زمانی که خودرو از شرکت خریداری می شود، مبلغ واریز و پلاک به نام فرد صادر می شود، لذا در خرید از وارد کنندگی ها، در حقیقت صلح می زنند. مشخصات مشتری وارد و مبلغ را دریافت می کنند؛ پنج روز تا یکماه پس از آن خودرو تحویل داده می شود.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4359

به "چرا خودرو های داخلی آنقدر گران شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا خودرو های داخلی آنقدر گران شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید