کشت 70 گونه گیاه دارویی در 31 استان

به گزارش پرسینا بلاگ، اصلاح، احیا و توسعه 9.6 میلیون هکتار اراضی مرتعی در برنامه ششم توسعه هدف گذاری شده که بخشی از آن به توسعه کشت گیاهان دارویی اختصاص خواهد یافت.

کشت 70 گونه گیاه دارویی در 31 استان

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن اعلام این مطلب افزود: با توجه به بارندگی های چند ماه اخیر، توسعه گیاهان دارویی را در 112 هزار هکتار از اراضی مرتعی در سال 98 پیش بینی می کنیم.

ترحم بهزاد با بیان اینکه سال گذشته از محل اعتبار 700 میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی به سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مبلغ 60 میلیارد تومانی به دفتر فنی مرتع تخصیص یافت، اظهار کرد: با بخشی از این اعتبار در سال 97 در سطح 13 هزار و 500 تا 15 هزار هکتار مرتع، کشت گیاهان دارویی توسعه یافت.

وی درباره گونه های گیاهان دارویی شرح داد: ما طبقه بندی و قطب بندی گونه های مختلف گیاهان دارویی را برای مراتع 31 استان کشور انجام داده ایم.

بهزاد ادامه داد: در اراضی مرتعی این 31 استان قرار است 70 گونه گیاه دارویی با توجه به شرایط اقلیمی آنها کشت شود.

وی به انعقاد تفاهمنامه مشترک میان دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی مرتع داران ایران، اتحادیه سراسری تعاونی های منابع طبیعی، آبخیزداری و کشاورزی کشور و اتحادیه صادرکنندگان گیاهان دارویی و فرآورده های غذایی ایران اشاره کرد و گفت: با امضای این تفاهمنامه طرفین ملزم شدند حداکثر تلاش خود را برای رفع مسائل گیاهان دارویی، صادرات و تجاری سازی این محصولات در راستای تحقق برنامه ششم توسعه انجام دهند.

مدیرکل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور توسعه رویشگاه های گونه های مرتعی دارای ارزش ژنتیکی، اقتصادی، زیست محیطی برای حفظ آب و خاک کشور، حفظ و گسترش ذخایر ژنتیک و توسعه آن، به فعل درآوردن استعدادهای بالقوه موجود در رویشگاه های واجد محصولات با ارزش با هدف ایجاد فرصت های شغلی، تقویت معیشت و اقتصاد مجریان، صاحبان عرف و بهره برداران ساکن مناطق مرتعی و افزایش صادرات را از اهداف پروژه های این سازمان در حوزه گیاهان دارویی مطرح کرد.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 600

به "کشت 70 گونه گیاه دارویی در 31 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشت 70 گونه گیاه دارویی در 31 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید