یک ماه پیش سرش دعوا بود، اما حالا...، حوالی ته خط!

به گزارش پرسینا بلاگ، سال جاری اما قصه عوض شد. برانکو از پرسپولیس رفت، امیر با قراردادی که می گویند رقمش بسیار بالا است در سپاهان ماند و تیم را هم برایش حسابی تجهیز کردند

یک ماه پیش سرش دعوا بود، اما حالا...، حوالی ته خط!

خبرنگاران- بهروز رسایلی: فوتبال همین است؛ بی رحم، در اوج جذابیت. اینجا ورق ناگهان طوری برمی گردد که حتی حوادث یک ماه قبل را هم دیگر نمی گردد باور کرد. شاید الان هیچکس به اندازه امیر قلعه نویی به درستی این گزاره ایمان نداشته باشد؛ مردی که همین یک ماه پیش کشاکش سختی بر سر او بین نیمکت تیم ملی و سپاهان وجود داشت، اما حالا ستاره اقبالش در خاک فرو غلطیده است. اگرچه همان زمان هم خیلی ها کوشش فدراسیون برای جذب امیر را ناشی از دلایل غیرفنی و در راستای ایرانیزه کردن نیمکت های مهم می دانستند، اما به هر حال قلعه نویی چند روز رویایی را پشت سر گذاشت؛ از این طرف طرح شرط و شروط برای تیم ملی و از آن طرف تقلای سپاهان برای نگه داشتن او، با چنگ و دندان. حالا اما حکایت آن دو مشتری زمین تا آسمان توفیر نموده است. فدراسیون نشین ها سراغ دراگان اسکوچیچ رفتند تا نیمکت تیم ملی در دهه نود همچنان در تسخیر مربیان غیرایرانی باقی بماند. از این طرف هم لابد سپاهانی ها به خاطر آن همه زجری که در راستا حفظ قلعه نویی کشیدند، سخت پشیمان اند! قصه مقاومت باشگاه اصفهانی مربوط به زمانی است که فاصله سپاهان با پرسپولیس صدرنشین فقط سه امتیاز بود و تازه همین را هم می شد در بازی رودررو جبران کرد، اما حالا فاصله کذایی به 10 امتیاز افزایش یافته و چاره ای جز تکرار ترجیع بند مهندسی قهرمانی باقی نگذاشته است! کسی چه می داند؛ شاید الان در اصفهان بعضی مدیران سپاهان دارند به این فکر می نمایند که کاش قلعه نویی را با عزت و احترام و با چاشنی یک مشت شعار در خصوص اولویت مصالح ملی تحویل فدراسیون می دادند و خودشان تتمه آرزوهای شان برای قهرمانی را با یک مربی دیگر، یک تفکر جدید پی می گرفتند. حالا اما آنها همه چیز را با هم از دست داده اند. همه چیز؛ هم ژست ملی گرایی را و هم جامی که همچنان بر فراز دست رقبا بالا خواهد رفت.

معنای برکناری تابش

نقطه عطف فصل کابوس وار سپاهان بی تردید تصمیم مسوولان این باشگاه برای عدم حضور در بازی با پرسپولیس بود؛ انچه کمر طلایی پوشان را شکست و علاوه بر سه امتیاز بازی با پرسپولیس، دو امتیاز داربی اصفهان را هم از چنگ سپاهان بی تمرکز درآورد. بدتر از همه اینکه ادله این باشگاه برای عدم حضور در زمین را حتی خود بازیکنان سپاهان هم باور نکردند. در نتیجه بعد از اعلام نتیجه سه بر صفر به سود حریف تهرانی، از اصفهان به جای داد و فریاد و اعتراض، فقط خبر استعفا (شاید هم برکناری محترمانه) مسعود تابش شنیده شد. مسلما این خبر معنای مهمی داشت؛ مخصوصا که محال است تصمیم عدم حضور سپاهان بدون تایید امیر قلعه نویی گرفته شده باشد. باشگاه نتوانست موضوع تقدیم سه امتیاز به حریف اصلی و حیثیتی را هضم کند؛ بنابراین تابش شغلش را از دست داد، اما قلعه نویی ماند، شاید چون برکناری او به همین آسانی نبود!

پیمانه امیر پر شده

قلعه نویی پارسال با سپاهان قهرمان نشد، اما خب شاید این مساله با وجود افتی که این تیم در چند سال گذشته تجربه نموده بود چندان عجیب به نظر نمی رسید. سال جاری اما قصه عوض شد. برانکو از پرسپولیس رفت، امیر با قراردادی که می گویند رقمش بسیار بالا است در سپاهان ماند و تیم را هم برایش حسابی تجهیز کردند. بنابراین قهرمان نشدن در فصل جاری، به نوعی می تواند پیمانه قلعه نویی را در اصفهان پر کند. البته که هنوز جام حذفی و لیگ قهرمانان باقی مانده؛ میانبرهایی که شاید سرنوشت امیر را عوض نمایند، اما در هر دو جبهه کار سپاهان سخت است. این تیم در یک چهارم نهایی جام حذفی باید با استقلال مصاف بدهد و در آسیا هم با السد و العین و النصر عربستان در یک گروه بسیار سخت گرفتار شده. آیا قلعه نویی در اصفهان به سرانجام خط رسیده است؟

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3623

به "یک ماه پیش سرش دعوا بود، اما حالا...، حوالی ته خط!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ماه پیش سرش دعوا بود، اما حالا...، حوالی ته خط!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید