22 اسفند آخرین مهلت ثبت نام در المپیاد دانش آموزی نانو فناوری

به گزارش پرسینا بلاگ، ثبت نام در المپیاد دانش آموزی نانو که در اردیبهشت ماه سال 98 برگزار می شود تا 22 اسفند ماه جاری ادامه دارد.

22 اسفند آخرین مهلت ثبت نام در المپیاد دانش آموزی نانو فناوری

به گزارش خبرنگاران، المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو رقابتی است که به طور همزمان به صورت تئوری و عملی که همه مباحث اصلی مطرح در علوم و فناوری نانو را در برمی گیرد، دانش آموزان را مورد ارزیابی قرار می دهد. تا کنون 9 دوره المپیاد دانش آموزی نانو در کشور برگزار شده است.

این رقابت در دو مرحله به صورت برگزاری یک آزمون تئوری در سطح کشور و در مرحله دوم، برگزاری یک اردوی علمی برای برگزیدگان مرحله اول برگزار می شود و برگزیدگان نهایی با توجه به آزمون های مرحله دوم معرفی خواهند شد.

شناسایی استعدادهای برتر دانش آموزی، کمک به پایدارسازی جریان تربیت نیروی انسانی در زمینه فناوری نانو و کمک به پیشتازی جمهوری اسلامی ایران در آموزش پایه نانو از جمله اهداف این رقابت علمی در حوزه نانو است.

المپیاد دانش آموزی نانو امسال برای اولین بار با همکاری و نظارت مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان برگزار می شود.

دانش آموزان علاقه مند به شرکت در این رقابت که تاکنون پیروز به ثبت نام در این دوره از المپیاد نانو نشده اند، می توانند از 15 تا 22 اسفند ماه با مراجعه به سامانه ثبت نام باشگاه نانو به نشانی www.nanoclub.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. ثبت نام به دو صورت انفرادی و گروهی (توسط نهادهای ترویجی) انجام می شود.

مرحله اول المپیاد دانش آموزی نانو، اردیبهشت 1398 به صورت همزمان در سراسر کشور و در قالب یک آزمون کتبی با سوالات تستی انجام می شود. مرحله دوم نیز در قالب یک آزمون کتبی، تیرماه 1398 برگزار خواهد شد. مرحله سوم نیز با حضور افرادی که پیروز به کسب حدنصاب نمره مرحله دوم شوند، در قالب یک اردوی علمی، آموزشی و رقابتی، دهه اول شهریور ماه 1398 برگزار خواهد شد.

دانش آموزان پایه های نهم، دهم و یازدهم و پیش دانشگاهی مجاز به شرکت در آزمون مرحله اول المپیاد دانش آموزی نانو هستند. این مرحله سوالات تستی 4 گزینه ای است که برای پاسخ های غلط، نمره منفی در نظر گرفته شده است.

آزمون مرحله دوم این المپیاد نیز شامل 20 سوال تستی و 4 سوال تشریحی و در محورهای نانو فیزیک، نانو شیمی، نانو زیست فناوری و شبیه سازی است. محتوای سوالات در این چهار محور را مباحث مبانی نانو، روش های سنتز، روش های مشخصه یابی و کاربردهای فناوری نانو تشکیل می دهد.

مرحله عملی المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو در تابستان هر سال در قالب یک اردوی عملی- آموزشی 10 تا 15 روزه برای برگزیدگان کشوری در یک مرکز معتبر علمی-پژوهشی برگزار می شود. در این مرحله، دانش آموزان ضمن فراگیری روش های ساخت و کاربرد نانو مواد در آزمایشگاه و شرکت در کارگاه های شبیه سازی نانو، از مراکز فعال کشور در حوزه فناوری نانو نیز بازدید می کنند. در پایان دانش آموزان برای کسب مدال طلا، نقره و برنز در یک آزمون با هم به رقابت می پردازند.

آزمون این مرحله در دو بخش سوالات کتبی و ارائه دستاوردهای علمی در قالب مقاله علمی و ارائه شفاهی با حضور داوران متخصص علوم و فناوری نانو برگزار می شود.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 211

به "22 اسفند آخرین مهلت ثبت نام در المپیاد دانش آموزی نانو فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "22 اسفند آخرین مهلت ثبت نام در المپیاد دانش آموزی نانو فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید