4 روش طلایی کاهش هزینه تعمیر پکیج شوفاژ در زمان گرانی و تورم

به گزارش پرسینا بلاگ، از آنجایی که معمولا امروزه اصلی ترین سیستم گرمایشی در منازل پکیج شوفاژ دیواری است و برای داشتن بازدهی مناسب و نتیجه مطلوب ضروری است همیشه در سلامت کامل کار کند، در صورتی که دستگاه پکیج شما از کار بیفتد ناچار خواهید بود سریعا برای تعمیر آن اقدام کنید که طبیعتا یک کار هزینه بر خواهد بود. حالا با توجه به اینکه تعمیرات پکیج دیواری کاری تخصصی است به نسبت خرابی پیش آمده شاید هزینه تعمیر دستگاهتان زیاد باشد، از این رو افراد همیشه در پی راهی برای کاهش هزینه تعمیر پکیج و البته جلوگیری از خرابی آن هستند. در ادامه قصد داریم نکاتی را در این رابطه مطرح نماییم؛ پس تا خاتمه با ما همراه باشید.

4 روش طلایی کاهش هزینه تعمیر پکیج شوفاژ در زمان گرانی و تورم

موارد اثرگذار بر هزینه تعمیر پکیج

در گام اول مواردی را معرفی می کنیم که روی قیمت نهایی تعمیر پکیج اثرگذار هستند زیرا اطلاع از آن ها به شما در کاهش هزینه تعمیرات پکیج یاری خواهد نمود. به طور کلی موارد مختلفی باعث خرابی پکیج می شوند که رفع کردن هر کدام از آن ها هزینه جداگانه دارد؛ اما مهم ترین موارد اثرگذار بر هزینه تعمیر پکیج دیواری عبارت اند از:

  1. تعمیر قطعات خراب شده پکیج یا تعویض آنها؛
  2. میزان خرابی دستگاه پکیج؛

تعمیر قطعات خراب شده پکیج یا تعویض آنها

اینکه لازم باشد در خرابی پیش آمده قطعه ای را کاملا تعویض نموده یا اینکه صرفا با تعمیر کردن آن پکیج سلامت خود را به دست بیاورد، اولین مسئله ای است که در قیمت تعمیر پکیج موثر خواهد بود؛چرا که معمولا تعمیر قطعه هزینه کمتری نسبت به تعویض آن دارد؛ البته نوع قطعه نیز تاثیرگذار خواهد بود یعنی بعضا قطعاتی هستند که تعمیر آن ها در درازمدت هزینه بیشتری خواهند داشت و صرفه به عوض کردن آن ها می باشد.

میزان خرابی دستگاه پکیج

شدت و میزان خرابی مسئله دیگری است که روی هزینه تعمیر پکیج تاثیرگذار خواهد بود. بدیهی است که هر میزان شدت خرابی دستگاهتان بیشتر باشد، باید هزینه بیشتری نیز برای تعمیر بپردازید. برای مثال دستگاهی که صرفا پمپ آن خراب است نسبت به دستگاهی که پمپ، برد و شیر اطمینان آن ایراد دارد، هزینه کمتری برای تعمیر می خواهد.

اقدامات لازم برای کاهش هزینه تعمیر پکیج

اکنون که می دانید میزان هزینه لازم برای تعمیر پکیج از قبل معین نیست و این میزان می تواند بعضا زیاد باشد، راه هایی را معرفی می کنیم که به یاری آن ها می توانید هزینه تعمیر پکیج خود را کاهش دهید. برترین اقدامات برای کاهش هزینه تعمیرات پکیج شامل موارد زیر می شوند:

  • سرویس دوره ای پکیج دیواری؛
  • خرید پکیج شوفاژ متناسب با ساختمان؛
  • استفاده از قطعات اصل و اورجینال هنگام تعمیر پکیج گرمایشی؛
  • یاری گرفتن از فرد یا تعمیرگاه متخصص و با تجربه؛

سرویس دوره ای پکیج دیواری

حتما عبارت های پیشگیری بهتر از درمان است و یا علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد برای شما آشنا است. همیشه جلوگیری از خراب شدن دستگاه برترین راه برای کاهش هزینه تعمیر پکیج گرمایشی خواهد بود؛ زیرا با انجام سرویس های دوره ای ضمن اطلاع به موقع از خرابی های کوچک دستگاه و جلوگیری از خرابی کامل یک قطعه، شما می توانید از آسیب رسیدن به دیگر قطعات نیز جلوگیری نمایید. در واقع ممکن است خرابی یک قطعه روی دیگر قطعات دستگاه اثر بگذارد و آن ها را نیز دچار آسیب کند؛ از این رو انجام سرویس های دوره ای از بروز این مسائل جلوگیری نموده و کاهش هزینه تعمیر پکیج دیواری را در پی خواهد داشت.

یکی از مواردی که معمولا در سرویس های دوره ای انجام می گردد و تاثیر زیادی در راندمان دستگاه و حفظ سلامت آن دارد، تعویض فیلتر پکیج است. در واقع با توجه به اینکه پکیج همیشه با آب سروکار دارد، میزان رسوب گرفتگی اتصالات و لوله ها معمولا بالا است و ضروری است فیلترهای دستگاه به موقع تعویض شوند؛ چون این کار از ورود رسوبات به لوله ها جلوگیری نموده و روشی تاثیرگذار برای جلوگیری از خرابی های مختلف است. برای مثال رسوبات می توانند پمپ پکیج و مبدل های دستگاه را خیلی زود از بین ببرند که تعویض آن ها هزینه بر خواهد بود.

خرید پکیج شوفاژ متناسب با ساختمان

دستگاه های پکیج ظرفیت های مختلفی دارند و هر کدام از آن ها مناسب ساختمان با مساحت معینی هستند؛ این یعنی در صورتی که شما دستگاهی با ظرفیت پایین را برای مساحت بزرگی بهره ببرید، دستگاه شما فشار زیادی را تحمل می نماید تا بتواند دمای محیط را تنظیم کند؛ از این رو بیشتر در معرض خرابی قرار خواهد گرفت. نتیجه این مسئله چیزی جز افزایش هزینه تعمیرات را برای شما در پی نخواهد داشت. این در حالی است که خرید پکیج متناسب با مساحت مورد احتیاج روشی برای جلوگیری از خرابی زود به زود دستگاه و در نتیجه کاهش هزینه تعمیر پکیج می باشد.

استفاده از قطعات اصل و اورجینال هنگام تعمیر پکیج گرمایشی

همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد، خرید قطعه روی هزینه تعمیر پکیج تاثیر دارد؛ از این رو بعضی از افراد با هدف کاهش هزینه تعمیرات پکیج خود سراغ قطعات تقلبی می روند تا هزینه کمتری برای تعمیر بپردازند. در این شرایط به طور موقت هزینه تعمیرات پایین می آید اما در درازمدت به علت طول عمر پایین و عدم کیفیت قطعات تقلبی هزینه تعمیرات شما افزایش خواهد یافت. توصیه می گردد در صورت احتیاج به خرید قطعه برای پکیج حتما از قطعات اصل بهره ببرید تا گامی موثر در کاهش هزینه تعمیر پکیج برداشته باشید.

گفتنی است که این نکته را از همان ابتدای خرید دستگاه نیز باید مدنظر داشته باشید؛ یعنی خرید یک دستگاه با کیفیت و جنس خوب در طولانی مدت هزینه های شما را بابت تعمیر کاهش خواهد داد چرا که اگر دستگاه شما کیفیت بالایی داشته باشد خرابی کمتری را تجربه خواهد نمود؛ در نتیجه شما هزینه کمتری را بابت تعمیرات خواهید پرداخت.

یاری گرفتن از فرد یا تعمیرگاه متخصص و با تجربه

بسیاری از مردم خودشان برای تعمیر پکیج دست به آچار میشوند تا از خرج های اضافی جلوگیری نمایند. اما جالب است بدانید که در عمده مواردی که افراد بدون دانش فنی اقدام به تعمیرات پکیج می نمایند، قطعات حساس این دستگاه گرمایشی مانند برد، پمپ، مشعل و مبدل های پکیج را خراب نموده و هزینه تعمیر آن را دو چندان می نمایند؛ زیرا تعمیر پکیج یک کار بسیار تخصصی بوده و باید به وسیله تعمیرکاران و تکنسین های آموزش دیده و مجرب انجام گردد.

درواقع بر خلاف باور عمومی از جمله راه هایی که می توانید با آن کاهش هزینه تعمیر پکیج را رقم بزنید یاری گرفتن از فردی ماهر و با تجربه است چرا که ضمن اطمینان از کار اجرا شده، قطعات را بدون علت تعویض نخواهد نمود. همین مسئله مستقیما روی قیمت نهایی تعمیرات دستگاهتان اثر گذار خواهد بود. بعلاوه در صورتی که فرد دانش لازم برای تعمیر پکیج را نداشته باشد ممکن است با تعمیر و دستکاری اشتباه موجب آسیب رسیدن به دیگر قطعات گردد؛ از این رو توصیه می کنیم حتما به این مورد توجه داشته باشید.

جمع بندی و نتیجه گیری

هر دستگاهی با گذر زمان احتیاج به تعمیر و یا سرویس خواهد داشت که پکیج ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند اما از آنجایی که بعضا هزینه تعمیر این دستگاه بالا است، افراد در پی راه هایی برای کاهش هزینه تعمیرات پکیج هستند تا با انجام آن ها هزینه کمتری پرداخت نمایند. در این مقاله روش هایی را برای کاهش این هزینه ها معرفی کردیم تا با رعایت کردن آن ها در کمتر شدن هزینه تعمیرات پیروز عمل کنید.

منبع: اتاق
انتشار: 21 اسفند 1401 بروزرسانی: 21 اسفند 1401 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 8222

به "4 روش طلایی کاهش هزینه تعمیر پکیج شوفاژ در زمان گرانی و تورم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 روش طلایی کاهش هزینه تعمیر پکیج شوفاژ در زمان گرانی و تورم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید