آیا کافئین علاوه بر ایجاد میگرن می تواند آن را درمان کند؟

به گزارش پرسینا بلاگ، هنگامی که به دلیل انبساط و گشادی رگ ها در مغز سردرد ایجاد می شود، کافئین با انقباض و کاهش تورم این عروق می تواند به فرد بسیار کمک کند.

آیا کافئین علاوه بر ایجاد میگرن می تواند آن را درمان کند؟

به گزارش، حدود 10% مردم جهان به میگرن مبتلا هستند و این احتمال در زنان بیشتر از مردان است و نوشیدن مقدار زیادی کافئین می تواند باعث افزایش احتمال حملات میگرنی شود. تحقیقات جدید نشان می دهد مصرف بیش از 3 لیوان نوشیدنی های کافئین دار در روز منجر به میگرن در همان روز یا روز بد می شود.

به گفته مدیر تیم تحقیقاتی Elizabeth Mostofsky، براساس تحقیقات نوشیدن یک یا دو لیوان قهوه باعث ایجاد میگرن نشد، اما مقادیر بیش از آن باعث بروز در همان روز یا روز بعد گشت. اما کافئین آنطور که به نظر می رسد بد نیست، این ماده در کاهش خطر ابتلا به سرطان و زندگی طولانی بسیار موثر است.

میگرن های دنباله دار زمانی رخ می دهد که فرد در هر ماه حدود 14 روز آن را سردرد دارد. افرادی که در این تحقیق شرکت کردند روزی دوبار و به مدت 6 هفته دفترچه ای را کامل کردند که شامل مصرف نوشیدنی ها، سبک زندگی و زمان و مشخصات حملات میگرنی بود.

سپس محققین احتمال حملات میگرنی را در روز هایی که نوشیدنی کافئین دار می نوشند با روز هایی که نمی نوشند مقایسه کردند. نتایج بدست آمده نشان داد افرادی که 3 وعده یا بیشتر در روز کافئین مصرف کردند دچار حملات میگرنی شدند.

هنگامی که به دلیل انبساط و گشادی رگ ها در مغز (پدیده ای به نام Vasodilation) سردرد ایجاد می شود، کافئین با انقباض و کاهش تورم این عروق می تواند به فرد بسیار کمک کند.

همچنین برای تسکین سریع میگرن های شدید از کافئین تزریقی (وریدی) در اورژانس ها استفاده می شود. همچنین می تواند اثربخشی برخی از دارو ها مانند ایبوپروفن، آسپرین و استامینوفن را افزایش دهد و مدت طولانی تری درد را تسکین بخشد.

به گفته Mostofsky نوشیدن قهوه و نوشیدنی های کافئین دار 3 وعده در روز تنها احتمال میگرن را افزایش می دهد و به طور مستقیم باعث ایجاد آن نمی شود.

منبع: خبرآنلاین

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1104

به "آیا کافئین علاوه بر ایجاد میگرن می تواند آن را درمان کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا کافئین علاوه بر ایجاد میگرن می تواند آن را درمان کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید