باقری: در خصوص انتقاد رستمی از IWF قضاوت نمی کنم، منتظر جدول سهمیه ها هستیم

به گزارش پرسینا بلاگ، نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری در واکنش به انتقاد کیانوش رستمی از سیستم کسب سهمیه های المپیک تأکید کرد که در این باره قضاوتی نمی کند.

باقری: در خصوص انتقاد رستمی از IWF قضاوت نمی کنم، منتظر جدول سهمیه ها هستیم

داود باقری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره میزان مصدومیت حسین سلطانی گفت: بعد از آسیب دیدگی سلطانی در حین وزنه زدن، دستش آتل بندی شد تا در ایران تصویربرداری انجام گردد. آنجا در تاشکند امکان اینکه میزان مصدومیتش آنالیز گردد، وجود نداشت.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا آرنج آسیب دیده سلطانی به جراحی احتیاج دارد، گفت: هر احتمالی وجود دارد. باید پزشک متخصص عکس دستش را آنالیز کند.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری در خصوص شرایط دیگر وزنه بردارانی که به نظر می رسید در مسابقات قهرمانی آسیا آسیب دیده اند نیز توضیح داد: جز حسین سلطانی و کیا قدمی آسیب دیده نداریم. علی میری شرایطش خوب است. وزنه ای که در مسابقات انتخاب کرد برای او سنگین بود و در اردو آن را نزده بود. کیا قدمی هم یک مقداری درد قدیمی در زانویش داشت که دوضرب را نتوانست بزند.

باقری در پاسخ به این پرسش که آیا برای اعزام وزنه بردار به مسابقات گزینشی کلمبیا اقدامات لازم اجرا شده است، گفت: کارهای مربوط به اعزام سه وزنه برداری که شانس المپیک دارند، از قبل صورت گرفته بود. در جلسه کمیته فنی مسائل مربوط به این اعزام و آخرین ارزیابی فنی انجام خواهد شد.

وی در شرح شرایط وزنه برداران برای کسب سهمیه دوم خاطر نشان کرد: منتظر جدول هستیم تا معین گردد چه کسی به صورت مستقیم به المپیک می رود. یک تعدادی از وزنه برداران بالای جدول هستند. وزنه بردار قرقیزستانی الان دوازدهمین نفر است. این احتمال وجود دارد که او جزو هشت نفر اول برود یا اینکه این احتمال وجود دارد که یکی از میان سهراب یا کیانوش جزو هشت نفر برتر بروند.

نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری یادآور شد: در ازبکستان درخواست کردیم امتیاز کیانوش رستمی در سوئیس را محاسبه نمایند و امتیاز سهراب در کلمبیا به جای سوئیس محاسبه گردد، به جهت اینکه آسیب دیده بوده است. هر دو ورزشکار درخواست کردند که این اتفاق رخ دهد، به جهت اینکه رقابت واقعی برای شان محسوب گردد. سهراب مرادی مصدوم بود و به همین جهت دیدگاهش این بود که امتیاز واقعی او زمانی باید محاسبه گردد که آماده و بدون مصدومیت باشد. کیانوش رستمی هم همین استدلال را دارد.

باقری در واکنش به نقدها کیانوش رستمی از IWF به خاطر راستا فرسایشی رسیدن به سهمیه المپیک گفت: این وزنه بردار نظرش را گفت. من قضاوت نمی کنم.

وی در خصوص اینکه آیا حتماً به دو سهمیه المپیک خواهیم رسید، تأکید کرد: اگر درخواست ما را بپذیرند حل است. سهراب مرادی باید به کلمبیا برود، اما کیانوش رستمی لازم نیست. در هر حال ما منتظر این اتفاق نمی شویم و اقدامات لازم برای حضور در کلمبیا صورت گرفته است.

نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری همچنین در پاسخ به سؤالی مربوط به دلیل غیبت علی هاشمی در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: علی هاشمی کرونا گرفته بود و بعد از آن نمی دانم چرا به اردو نیامد. او برای کسب سهمیه فقط یک حضور می خواهد و امیدوارم این اتفاق در کلمبیا رخ دهد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7088

به "باقری: در خصوص انتقاد رستمی از IWF قضاوت نمی کنم، منتظر جدول سهمیه ها هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقری: در خصوص انتقاد رستمی از IWF قضاوت نمی کنم، منتظر جدول سهمیه ها هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید