تکذیب ادعای رویترز درباره آمار کشته شدگان حوادث آبان ما توسط سخنگوی دولت

به گزارش پرسینا بلاگ، علی ربیعی سخنگوی دولت ادعای رویترز درباره آمار کشته شدگان حوادث آبان ماه را تکذیب کرد.

تکذیب ادعای رویترز درباره آمار کشته شدگان حوادث آبان ما توسط سخنگوی دولت

به گزارش گروه سیاسی پرسینا بلاگ، علی ربیعی سخنگوی دولت صبح امروز (چهارشنبه) در جمع پرسینا بلاگ، در خصوص این موضوع که بنزین مصرفی در کشور دارای استاندارد لازم نیست و باعث ایجاد هوای آلوده می گردد، گفت: نوع بنزین ما با کیفیت است، این کار از سال 76 آغاز شد و مشکل اصلی از احتراق سوخت در موتور است.

وی در خصوص ادعای رویترز از تعداد کشته شدگان در آبان ماه امسال گفت: رویترز یک آژانس دروغگو است شاید اشکال ما هست که باید سریعتر آمار را تفکیک کنیم، این آمار را بشدت تکذیب می گردد.

ربیعی با اشاره به مصوبات امروز دولت گفت: در جلسه امروز هیات وزیران، 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای 40 هزار بازنشسته تامین اجتماعی کشوری و لشکری اختصاص داد. سود این تسهیلات در تهران 9 درصد، در مراکز استان ها 7 درصد و در سایر مناطق 4 درصد است. بازنشستگانی که بیش از 5 سال از بازنشستگی شان گذشته باشد و فاقد مسکن باشند، مشمول این وام قرار خواهند گرفت.

سخنگوی دولت گفت: سقف این تسهیلات در تهران50 میلیون تومان و در سایر استان ها 40 میلیون تومان خواهد بود. این 5 هزار میلیارد تومان در اختیار بانک مسکن خواهد بود و برای خرید و ساخت در اختیار بازنشستگان قرار خواهد گرفت. تصمیم مهم دیگر امروز هیات وزیران در ارتباط با مناطق مرزی است.

وی بیان داشت: در این جلسه درباره مناطق مرزی کردستان و آذربایجان غربی بحث و تصمیم گرفته شد جاذبه های مسائلی مانند کولبری و یا جاذبه هایی که در شرق کشور به اشکال دیگری هست، را به سمت بازارچه های مرزی سوق دهیم. قرار شد، ثبت آماری جایگزین ثبت سفارش گردد.

سخنگوی دولت گفت: کالا به طور کامل در بازارچه ها با سهولت بیشتر وارد خواهد شد و نوع و میزان اقلام هم به سمت اقلامی که سودآوری بیشتری داشته باشد، گسترش پیدا می نماید. برای مناطق مرزی 100 قلم کالا در نظر گرفته شده بود که در جلسه امروز قرار شد اقلام جدیدی اضافه گردد که تصمیم گیری درباره حدود و میزان اقلامی که از هر بازارچه وارد می گردد، توسط کمیته ای اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2907

به "تکذیب ادعای رویترز درباره آمار کشته شدگان حوادث آبان ما توسط سخنگوی دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب ادعای رویترز درباره آمار کشته شدگان حوادث آبان ما توسط سخنگوی دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید