دندان درد خود را با مصرف خودسرانه دارو ساکت نکنید

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرنگاران/زنجان رئیس دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: باید هر شش ماه یک بار به دندان پزشک مراجعه کنیم و برای تسکین درد دندان، خودسرانه دارو مصرف نکنیم، زیرا موقتی بوده و درمان محسوب نمی گردد.

دندان درد خود را با مصرف خودسرانه دارو ساکت نکنید

مصطفی شیخی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به گذراندن دوره آموزشی کنترل بیماری های عفونی توسط دندان پزشکان، اظهار کرد: دندان پزشکان قبل از شیوع بیماری کرونا نیز نکات بهداشتی اعم از استفاده از ماسک و دستکش را رعایت می کردند؛ به همین دلیل شاهد آمار پایین ابتلای دندان پزشکان به کرونا در استان هستیم.

وی با بیان اینکه افراد معمولاً باید هر شش ماه یک بار برای معاینه به دندان پزشک مراجعه نمایند، اضافه کرد: پوسیدگی دندان، بیماری بوده و طبیعتاً با گذشت زمان خطرات خاص خود را خواهد داشت، بنابراین حتماً باید معاینه های دوره ای انجام گردد.

شیخی در رابطه با مصرف خودسرانه داروها، توضیح داد: داروهای گیاهی مورد تایید معاونت غذا و دارو را نباید به عنوان درمان کلی در نظر گرفته و خودسرانه مصرف کنیم، زیرا فقط درد را به صورت موقت تسکین می دهد و درمان محسوب نمی گردد.

رئیس دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان در رابطه با دندان شیری، اظهار داشت: دندان شیری به دلیل اینکه باید یک پایه برای دندان های دائمی باشد، مهم بوده و تا زمانی که دندان های دائمی رویش می نمایند، عمل جویدن با دندان های شیری انجام می گردد اما به لحاظ زمان مراقبت، به محض اینکه اولین دندان شیری رشد پیدا کرد، مراقبت ها باید آغاز گردد، به همین خاطر درمان پوسیدگی دندان ها را نباید به تاخیر انداخت.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 6611

به "دندان درد خود را با مصرف خودسرانه دارو ساکت نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دندان درد خود را با مصرف خودسرانه دارو ساکت نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید