دوچرخه های مسروقه، سلاح مخفی هیتلر

به گزارش پرسینا بلاگ، لازم به ذکر است که به طور رسمی مصادره دوچرخه ها اکتساب آن ها خوانده می شد و اعتقاد بر این بود که صاحبان آن ها می توانستند از دولت جبران خسارت دریافت نمایند، اما محققان تأکید می نمایند که در واقع این موضوع یک سرقت بوده است.

دوچرخه های مسروقه، سلاح مخفی هیتلر

سرقت دوچرخه در دانمارک در لیست جنایات هیتلر در زمان جنگ جهانی دوم مورد توجه محققان نهاده شد.

CPH Post با استناد به تحقیقی که نتایج آن در مجله Historisk Tidsskrift منتشر شده است، نوشت: در اکتبر سال 1944، آدولف هیتلر توقیف دوچرخه در دانمارک اشغالی را تصویب کرد.

به گفته محققان، این یکی از معدود مواردی است که هیتلر طی جنگ جهانی دوم مستقیماً در حکومت دانمارک دخالت نموده است. این تصمیم دانمارکی ها را عصبانی کرد: آن ها آغاز به انتشار روزنامه های زیرزمینی کردند که در آن آلمانی ها را مورد تمسخر قرار می دادند و دوچرخه های مسروقه هیتلر را اسلحه مخفی وی می خواندند.

جان لوریدسن، مدیر این تحقیقات خاطرنشان می نماید که بخش توقیف دوچرخه در لیست جنایات هیتلر ناچیز به نظر می رسد، اما او مبارزه درونی برای قدرت را در نیرو های اشغالگر آلمان نمایان ساخت. در آن موقع فون هانکن، فرماندهی نیرو های آلمانی در دانمارک و اس اس گونتر پانک، رهبری شاخه دانمارکی گشتاپو را بر عهده داشتند و ورنر بست از طرف آلمان به عنوان کمیسر امپراتوری به دانمارک اعزام شده بود.

هر یک از آن ها اهداف و روش های خاص خود را برای دستیابی به هدف داشتند: هانکن و پانک از اقدامات سختگیرانه دفاع می کردند، بست نگران احتمال بروز شورش به دلیل مصادره دوچرخه بود. بست، هیتلر را ترغیب کرد که تصرف دوچرخه را کاهش دهد، اما با این وجود، این حادثه بزرگترین سرقت دوچرخه در تاریخ دانمارک به حساب می آید.

لازم به ذکر است که به طور رسمی مصادره دوچرخه ها اکتساب آن ها خوانده می شد و اعتقاد بر این بود که صاحبان آن ها می توانستند از دولت جبران خسارت دریافت نمایند، اما محققان تأکید می نمایند که در واقع این موضوع یک سرقت بوده است.

منبع: اسپوتنیک

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: فرادید
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4469

به "دوچرخه های مسروقه، سلاح مخفی هیتلر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوچرخه های مسروقه، سلاح مخفی هیتلر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید