سلطانی فر: از ویلموتس انتظار داریم، تیم ملی هم نتیجه بگیرد و هم محبوب باشد، تفکرات او با استقبال مردم روبرو شده است

به گزارش پرسینا بلاگ، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان گفت: از سرمربی تیم ملی فوتبال انتظار داریم همان طور که به عنوان استراتژی خود مطرح نموده است تیم ملی فوتبال ایران هم نتایج خوبی به دست آورد و هم با هجومی بازی کردن تیم محبوبی باشد.

سلطانی فر: از ویلموتس انتظار داریم، تیم ملی هم نتیجه بگیرد و هم محبوب باشد، تفکرات او با استقبال مردم روبرو شده است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در نشست صمیمانه با کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران که بعدازظهر امروز برگزار گردید، انتخاب ویلموتس را مثبت ارزیابی کرد و اضافه نمود: انتخاب ویلموتس در یک فرآیند کارشناسی با مشاوره های فراوان صورت گرفت و با توجه به آنالیز های مختلف با توجه به نتایجی که این سرمربی در گذشته کسب نموده و از کارنامه خوبی برخوردار است، می تواند برای تیم ملی ایران هم مؤثر واقع گردد.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به موفقیت های تیم ملی فوتبال ایران طی سال های گذشته، توضیح داد: تیم ملی فوتبال ایران در فاصله دو هفته به انتها مرحله مقدماتی جام جهانی صعود مقتدرانه ای به جام جهانی 2018 روسیه داشت و در جام جهانی هم با وجود آنکه به اصطلاح کارشناسان در گروه مرگ با قهرمان آفریقا، اروپا و جهان همگروه بودیم، چهار امتیاز به دست آورد و بهترین نتایج تیم ملی ایران در پنج دوره حضورش در جام جهانی رقم خورد، اما علی رغم نتایج بسیار خوب و دستاوردهایی که به ارمغان آمد، تیم ملی فوتبال کشورمان منتقدانی از جهت روش بازی داشت، اما تفکرات سرمربی جدید تیم ملی با استقبال مردم روبرو شده است و از آقای ویلموتس انتظار داریم همان طور که به عنوان استراتژی خود مطرح نموده است، هم تیم ملی نتیجه خوبی بگیرد هم هجومی بازی کند.

سلطانی فر به تحریم های ظالمانه و ناعادلانه آمریکا علیه مردم ایران اشاره نمود و شرح داد: در شرایطی که تحریم های آمریکا واقعاً ناعادلانه و کمرشکن است، یکی از ابزارهایی که موجب نشاط مردم می گردد، پیروزی های تیم های ورزشی است که خوشبختانه طی یک سال و نیم اخیر با کوشش ورزشکاران و تمام مدیران ورزشی موفقیت های ایران در رشته های مختلف در رویدادهای بین المللی روز به روز بیشتر می گردد.

وزیر ورزش و جوانان به موفقیت های ورزش ایران در عرصه جهانی طی یک سال و نیم اخیر در رشته های مختلف فوتبال، والیبال،کاراته، تکواندو، هاکی، شطرنج، شمشیربازی اشاره نمود و افتخارات ورزش ایران را موجب خوشحالی و نشاط مردم ارزیابی کرد و گفت: موفقیت های فوتبالی ما در سطح آسیا و جهان ارزش ویژه ای در بین مردم دارد، چرا که رشته فوتبال نه در ایران بلکه در همه جای جهان مخاطبان فراوانی دارد.

وی ادامه داد: من انتظار دارم ویلموتس با همان تجربه خوبی که از آن برخوردار است کارش را به نحوی دنبال کند که مستقل از هر فشاری خودش تصمیم گیری کند و هماهنگی ها و تعامل با رسانه ها هم بر عهده سرپرست و رئیس فدراسیون فوتبال بگذارد.

سلطانی فر استعدادهای فوتبالی ایران را مورد توجه قرار داد و گفت: ما برنامه مدونی برای توسعه فوتبال داریم به طوری که احداث یک هزار زمین چمن مصنوعی را از دو سال پیش در کشور آغاز کردیم و تا به حال نزدیک به 300 زمین حتی در دورترین نقاط ایران نیز احداث کردیم و تا انتها فعالیت این دولت احداث زمین فوتبال چمن مصنوعی ادامه خواهد داشت. حتماً تا چند سال آینده با یک لشگر از استعدادهای ناب فوتبالی روبرو خواهیم شد که با توجه به امکاناتی که به وجود آمده است تا پیش از این امکان ظهور و بروز توانمندی های آنها وجود نداشت.

وزیر ورزش و جوانان برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزش ایران را به عنوان یکی از برنامه های مؤثر در پرورش نخبگان ورزش ایران نام برد و اضافه نمود: این المپیاد در سطح پایه با شرکت 400 هزار نفر آغاز می گردد و برگزاری مرحله نهایی به رقابت 30 هزار نفر منجر خواهد شد و در این فرایند استعدادهای برتر در رشته های مختلف ورزشی شناسایی شده و مورد نظارت و پشتیبانی واقع خواهند شد.

سلطانی فر اهمیت ارتقای دانش مربیان ورزش ایران را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید در تمام رشته ها به فوریت سطح دانش مربیان داخلی را بالا ببریم و برای تحقق این مهم از مدرسان تراز اول استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم مربیان داخلی بیشتری را تربیت کنیم.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری نشست سرمربی تیم ملی فوتبال با مربیان لیگ رجحان از ویلموتس به دلیل نظارت بر تیم های ملی پایه به عنوان یکی از نقاط مثبت کارنامه این سرمربی نام برد و ابراز امیدواری کرد حضور ویلموتس در ایران با نتایج و دستاوردهای خوبی همراه گردد. او همچنین تأکید کرد حمایت وزارت ورزش و جوانان از برنامه های فدراسیون فوتبال به منظور حضور قدرتمندانه در رقابت های مهم پیش رو با قدرت ادامه خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1486

به "سلطانی فر: از ویلموتس انتظار داریم، تیم ملی هم نتیجه بگیرد و هم محبوب باشد، تفکرات او با استقبال مردم روبرو شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: از ویلموتس انتظار داریم، تیم ملی هم نتیجه بگیرد و هم محبوب باشد، تفکرات او با استقبال مردم روبرو شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید