شخصیت درونیتان را با این تست جالب روان شناسی محک بزنید

به گزارش پرسینا بلاگ، اغلب ما علاقه داریم در خصوص شخصیت درونیمان آگاهی بیشتری داشته باشیم، به یاری تصویر زیر می توانید به شخصیت درونیتان پی ببرید.

شخصیت درونیتان را با این تست جالب روان شناسی محک بزنید

به گزارش،در این مطلب یک تست روانشناسی معروف را مشاهده می کنید. برای شناخت بیشتر شخصیت خود، به چهره های زیر دقت کنید و بگویید مواجهه با کدام یک از آن ها در شما ترس ایجاد می نماید؟

سرکوب: شما احتمالا در اوایل زندگی حس تمامیت خواهی و تمایل به تصرف و مقاصد شوم داشته اید و تجارب مرتبط با این تمایلات را سرکوب نموده اید. اگر تصویر این معلم را انتخاب نموده اید، احتمالا در ناخودآگاه خود رفتار های تهاجم آمیز و توهین آمیز نسبت به دیگران را سرکوب نموده اید.

انکار: شما احتمالا یک موجود بی خطر و صلح طلب هستید و همیشه آماده یاری به دیگران می باشید. اگر کارمند یک اداره هستید مافوق شما در کنترل کردنتان مشکل دارد، زیرا شما وقتی نخواهید کاری را انجام دهید به دور خود یک دیوار می کشید (مثلا دیر به سرکار می آیید یا خود را عصبی جلوه می دهید). اغلب برای دفاع از خود مقاومت منفعلانه و بی اعتنایی را برمی گزینید که در بلندمدت برای کسانی که برای شما مشکل ساز بوده اند خسته نماینده خواهد بود.

سرکوب: وقتی از اختلال های شخصیتی مرتبط با بیماری های مغزی سخن می گوییم این علائم مطرح هستند: تکانشگری (عکس العمل سریع بر اساس غریزه و نه تفکر)، کج خلقی و زودرنجی، فوران آنی خشونت و پرخاشگری. اگر شما فرد شماره 2 را انتخاب کردید احتمالا در کودکی احساسات ذکرشده را سرکوب نموده اید و در ناخودآگاه خود مخفی نموده اید.

انکار: به احتمال زیاد یک فرد مهربان و آرام هستید. دیگران رفتار شما را محبت آمیز می بینند و شما را یک فرد مسئولیت پذیر با کنترل فردی بالا می بینند. نسبت به احساسات خود پایدار هستید و با دیگر افراد، ایده ها و اشیا سریع ارتباط برقرار می کنید.

سرکوب: یکی از خصوصیات این گروه تحریک بیش از حد تخیل و به طور خاص منفی بافی است. اگر این فرد ریشو و خندان شما را می ترساند ممکن است فزون کاری (فعالیت بیش از حد) ذهن خود را سرکوب نموده باشید، که اگر سرکوب نمی شد و به ناخودآگاه شما منتقل نمی شد رابطه خود را با واقعیت از دست می دادید.

انکار: شما بیشتر رفتار های مطابق با مد را می پسندید و از تغییر یا نوآوری گریزان هستید. در واقع شما فردی ترسو با اعتماد به نفس پایین هستید که به سختی خود را با شرایط جدید می تواند وفق دهد. بزرگ ترین ترس شما از دست دادن کنترل فردی است. شما نسبت به رفتاری که انتخاب کردید کاملا حس تدافعی دارید و به سختی از آن تخطی خواهید کرد.

سرکوب: شما یک شخصیت اسکیزویید هستید. یعنی شدیدا بی عاطفه هستید، دچار انحراف فکری و احساسات شدیدا متناقض هستید. اگر این چهره شما را می ترساند احتمالا حسی که سرکوب نموده اید، حس بی تفاوتی نسبت به دیگران و کنار کشیدن خود از اشیا و وقایع است که در اوایل زندگی دچار آن بودید.

انکار: در حال حاضر احتمالا فردی بسیار اجتماعی هستید که اعتقاد شدیدی به برقراری روابط اجتماعی با دیگران دارد و دوست دارید زیاد به گردش بروید و از کنار دیگران بودن لذت می برید. این خصوصیت گمراه نماینده است، زیرا در پس آن یک فرد تنها مخفی شده است که همیشه حس تنهایی با اوست. روابط شما کم عمق و سطح به نظر می رسند طوری که انگار احساسات واقعی بین شما و فرد مقابلتان وجود ندارد. در درون خود احساس می کنید که به دیگران و زندگی با آن ها احتیاج ندارید.

سرکوب: خصوصیات افراد هیجانی این چنین است: احساساتشان سطحی و ناپایدار است، خودشیفته و خودنما هستند. اگر این فرد مرموز با پلک های سنگین را انتخاب نموده اید شما تمایل سیری ناپذیرتان برای جلب توجه دیگران و تایید آن ها را سرکوب نموده اید.

انکار: در ظاهر فردی فروتن و متین به نظر می آیید که شدیدا درونگراست. اما در واقعیت برخلاف ظاهر آرام و خجالتی تان یک حس قوی برای دلربایی از دیگران دارید. شما با دقت زیادی به ظاهر و رفتار خود می رسید. به طور مثال، همیشه خوش لباس هستید و ظاهر خود را با زیورآلات آراسته می کنید تا توجه دیگران را جلب نمایید. این گروه از افراد به شغل ها و تفریحاتی گرایش دارند که خیلی خاص و غیرعادی هستند.

سرکوب: اعتماد به نفس پایین، حس گناه و ضعیف بودن علائم اصلی افسردگی هستند. واقعیت این است که انتخاب این شماره نمایانگر سرکوب شدن حس افسردگی است.

انکار: شما فردی برون گرا و بی خیال به نظر می آیید. همیشه از خود اعتماد به نفس، پویایی و خوش بینی نشان می دهید. گاهی ممکن است افسردگی از خود بروز دهید و دچار سندروم دلقک غمگین شوید. گاهی اوقات هم ممکن است به اطراف خود مشکوک شوید و کج خلقی کنید. به احتمال خیلی زیاد رویکرد های افسرده خود را به حل کردن افسردگی دیگران انتقال می دهید و ممکن است به شغل مشاوره روانشناسی روی بیاروید.

سرکوب: نشانه های این فرد برون گرایی، خود بزرگ بینی و هدر دادن منابع اقتصادی و غیراقتصادی هستند. اگر این صورت برای شما ترسناک است به این معناست که درون شما یک حس هیجان قوی وجود دارد که اگر سرکوب نمی کردید به دیوانگی منجر می شد.

انکار: به احتمال خیلی زیاد فردی هستید که از اسراف بیزار است و از سروصدا بدش می آید و دوست ندارد کسی با اعصاب او بازی کند. کاملا محتاط هستید و حدود را رعایت می کنید. منطقی و صرفه جو هستید و نسبت به خود کاملا کنترل دارید.

سرکوب: این دسته از افراد کسانی هستند که دوست دارند به عنوان عضوی از جنس مخالف زندگی نمایند و پذیرفته شوند. احتمالا در دوران کودکی این حس دوگانگی هویتی را داشته اید و سرکوب نموده اید.

انکار: اگر مکانیزم دفاعی انکار درست عمل کند شما الان تمایل شدیدی به تایید جنسیت خود دارید. در نتیجه رفتار و اعمالتان طوری است که جنسیت فعلی شما را در برابر همجنسان دیگرتان تایید کند. مثلا اگر مرد هستید بیشتر کار هایی را انجام می دهید که با مردانگی تناسب دارد؛ و اگر شما زن هستید به دنبال کار هایی می روید که زنانگی شما را نشان دهد.

منبع: برترین ها

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3239

به "شخصیت درونیتان را با این تست جالب روان شناسی محک بزنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت درونیتان را با این تست جالب روان شناسی محک بزنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید