شناسایی یک نشانه مهم که بروز آلزایمر را هشدار می دهد

به گزارش پرسینا بلاگ، پژوهشگران هندی در بررسی نو خود دریافته اند که ضعیف شدن سیگنال های الکتریکی مغز می تواند یکی از نشانه های ابتدایی بروز بیماری های عصبی مانند آلزایمر باشد.

شناسایی یک نشانه مهم که بروز آلزایمر را هشدار می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، پژوهش جدیدی که در مرکز علوم اعصاب موسسه دانش هند (IISc) اجرا شده است، نشان می دهد که ضعیف شدن سیگنال های الکتریکی مغز می تواند نشانه ابتدایی بیماری های عصبی مرتبط با افزایش سن مانند آلزایمر باشد.

مورتی دیناواهی (Murty Dinavahi)، پژوهشگر ارشد این پروژه گفت: از آنجا که ابزار های تشخیصی زودهنگام آلزایمر محدود هستند، نیاز به یک آزمایش قابل اعتماد و غیرتهاجمی احساس می شود که امکان تشخیص زودهنگام را فراهم می کنند.

پژوهش های پیشین روی موش های مبتلا به آلزایمر نشان داده است که امواج ضعیف گاما در مغز ممکن است نشانه ابتدایی بیماری باشد. مورتی و همکارانش براساس یافته های این پژوهش، 250 بیمار بزرگسال را مورد بررسی قرار دادند. آن ها فعالیت امواج گاما را در 12 داوطلب مبتلا به اختلال خفیف شناختی و پنج داوطلب مبتلا به آلزایمر با همتایان سالم آن ها مقایسه کردند.

پژوهشگران از نوار مغزی استفاده کردند تا فعالیت الکتریکی را در مغز شرکت کنندگان مورد بررسی قرار دهند. الگو های روی نمایشگر، القای نوسانات گاما را در بخشی از مغز که اطلاعات بینایی را پردازش می کند، نشان دادند. همچنین پژوهشگران، حرکات چشمی شرکت کنندگان را هنگام آزمایش ها در نظر گرفتند.

نتایج آزمایش ها نشان داد که افراد مبتلا به اختلال خفیف شناختی یا آلزایمر، امواج گامای ضعیف تری را نسبت به افراد سالم همسال، در مغز خود دارند.

مورتی گفت: ما کاهش قدرت امواج گاما را در مراحل ابتدایی کاهش شناختی مرتبط با سن مشاهده کردیم. شاید تغییر در این سیگنال های الکتریکی بتواند یک نشانه هشدار زودهنگام برای بیماری قریب الوقوع باشد. تشخیص زودهنگام می تواند به تنظیم برنامه های مراقبت و آغاز کردن درمان ها یاری کند.

سوپراتیم ری (Supratim Ray)، از پژوهشگران این پروژه گفت: کار ما یک روش کم هزینه و غیرتهاجمی برای تشخیص نشانه های ابتدایی آلزایمر است. شاید این روش برای پزشکان و دانشمندانی سودمند باشد که تغییرات ابتدایی مغز را طی بیماری های عصبی مرتبط با افزایش سن بررسی می کنند و بتواند آن ها را در ارائه روش های جدیدی برای تشخیص و درمان بیماری ها یاری دهد.

این پژوهش، در مجله eLife به چاپ رسید.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7541

به "شناسایی یک نشانه مهم که بروز آلزایمر را هشدار می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی یک نشانه مهم که بروز آلزایمر را هشدار می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید