عجیب ترین پرچم های جهان را بشناسید

به گزارش پرسینا بلاگ، شهرت بعضی از کشورها در دنیا، بیشتر از آن که به خاطر نقش آن ها در عرصه بین الملل باشد، به خاطر پرچم های عجیب وغریبی است که به عنوان نماد خود انتخاب نموده اند. قالب و رنگ های موجود در پرچم این کشورها کاملاً متفاوت از دیگران است.

عجیب ترین پرچم های جهان را بشناسید

پرچم ها بارزترین نشانه های موجود در جهان ما هستند. هر پرچم نمادی است که اتحاد و هویت مردم در سراسر جهان را به نمایش می گذارد. رنگ ها، الگوها و نمادهای موجود در هر پرچم، نشانه ها، ارزش ها و آرزوهای یک ملت هستند.

پرچم های جهان بیشتراً به یک شکل و قالب هستند و در بیشتر آن ها از رنگ های مشترک قرمز، آبی و سفید استفاده شده است. بااین حال، همه کشورها از این قانون پیروی نمی نمایند و پرچم هایی دارند که موجب تحریک حس کنجکاوی ما می شوند.

این مقاله به سراغ عجیب ترین پرچم های جهان رفته و هرکدام از آن ها را آنالیز می نماید.

پاراگوئه - تنها کشور با پرچمی دو رو

پرچم پاراگوئه دارای دو روی متفاوت است. در یک روی این پرچم، نماد ملی پاراگوئه دیده می گردد، درحالی که در طرف دیگر شیری در مقابل یک میله ایستاده که بر روی آن کلاهی همراه با شعار ملی پاراگوئه، صلح و عدالت، به چشم می خورد.

سوئیس و واتیکان - کشورهایی با پرچم مربعی شکل

پرچم سوئیس یکی از دو کشور جهان با پرچمی با طول و عرض هم اندازه و مربعی شکل است. در این پرچم قرمز، صلیبی سفیدرنگ به چشم می خورد که به صلیب سوئیس نیز شهرت دارد. این صلیب نمادی از ایمان به مسیحیت است. پرچم سوئیس از دیرباز نمادی برای آزادی، شرافت و صداقت بوده است. این پرچم در عصر جدید نشانی از بی طرفی، دموکراسی و صلح است.

واتیکان دیگر کشور جهان با پرچمی مربعی شکل است. پرچم واتیکان از دو نوار عمودی تشکیل شده که در کنار هم پرچمی مربعی شکل را می سازند. نوار زردرنگ به معنی قدرت معنوی پاپ و نوار سفیدرنگ به معنی قدرت مادی وی است. نماد موجود در نوار سفیدرنگ پرچم واتیکان از دو کلید صلیبی شکل به همراه تاج پاپ بر روی آن تشکیل شده است.

نپال - تنها کشور با پرچمی نامتقارن

نپال تنها کشور جهانست که پرچم مستطیلی شکل ندارد. پرچم نپال از دو مثلث قرمزرنگ تشکیل شده و نشانی از کوه های هیمالیا و مذاهب هندو و بودا است. در گذشته ماه و خورشید در پرچم نپال نماد خاندان سلطنتی و خانواده نخست وزیر بودند، اما حالا میل یک ملت برای جاودانه ماندن را به نمایش می گذارند. حاشیه های آبی رنگ پرچم نپال نیز نشانه ای از صلح و توازن هستند.

دومینیکا - تنها پرچم با رنگ بنفش

به ندرت می توان در پرچم کشورها رنگ های شاد و سرزنده را پیدا کرد. اما پرچم کشور دومینیکا متفاوت است. در این پرچم یک طوطی بنفشِ سیسِرو به چشم می خورد که از پرندگان بومی دومینیکا محسوب می گردد. رنگ زرد در این پرچم به ساکنان بومی دومینیکا اشاره دارد، رنگ سیاه نمادی از خاک حاصلخیز کشور بوده و سفید نشانی از آب های تمیز دومینیکا است. 10 ستاره در وسط پرچم نیز نمادی از 10 بخش این جزیره هستند.

جامائیکا - تنها پرچم بدون رنگ های سفید، قرمز و آبی

پرچم جاماییکا یکی از معدود پرچم ها در جهان است که در آن از رنگ های سفید، قرمز و آبی استفاده نشده است. ضربدر طلایی در وسط این پرچم باعث تشکیل 4 مثلث در حاشیه های آن شده است. رنگ طلایی نمادی از ثروت طبیعی و معادن طلا و همچنین زیبایی نور خورشید است، درحالی که رنگ سبز به زمین های سرسبز و حاصلخیز این کشور اشاره دارد. رنگ سیاه نیز نشانی از قدرت و خلاقیت مردم جامائیکا است.

سیشل - پرچمی دارای نوارهای اریب

پرچم جزیره سیشل برخلاف بیشتر کشورها با نوارهای عمودی و افقی، از 5 نوار رنگی اریبی شکل تشکیل شده است. تمامی این نوارها از گوشه سمت چپ و پایین پرچم آغاز شده اند و به طرف گوشه سمت راست و بالا ادامه دارند. این پنج نوار سبز، سفید، زرد، آبی و قرمز دارای معانی خاصی هستند. نوارهای اریب سیشل نشانی از پویایی کشور و حرکت به سوی آینده است. رنگ آبی نماد دریا و آسمان، رنگ زرد نماد خورشید و قدرت آن، رنگ قرمز نماد عزم و شجاعت مردم سیشل در اتحاد برای آینده ای روشن، رنگ سفید نماد توازن و عدالت اجتماعی و رنگ سبز نمادی از طبیعت سرسبز سیشل است.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: گردشبان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4955

به "عجیب ترین پرچم های جهان را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین پرچم های جهان را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید