هر بیمار کرونایی می تواند 406 نفر را آلوده کند

به گزارش پرسینا بلاگ، دبیر ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا گفت: یک فرد آلوده به ویروس کرونا در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی و فاصله یک و نیم متر در طول یک ماه می تواند تا 406 نفر را آلوده کند.

هر بیمار کرونایی می تواند 406 نفر را آلوده کند

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، حمیدرضا جمشیدی در ارتباط با میزان ناقل بودن یک فرد آلوده به ویروس کرونا اظهار کرد: در صورتی که یک فرد آلوده هیچ اصول بهداشتی و همچنین فاصله لازم را از دیگران را رعایت نکند می تواند در طول یک ماه 406 نفر را آلوده کند.

وی ادامه داد: در صورتی که همین فرد بیمار 50 درصد اصول بهداشتی را از جمله میزان تماس و فاصله با دیگران را رعایت کند میزان افرادی که بعد از یک ماه آلوده می شوند به 15 نفر کاهش می یابد و اگر همین فرد آلوده 75 درصد بهداشت و فاصله را رعایت کند میزان انتقال به یک نفر تقلیل پیدا می کند.

دبیر ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا شرح داد: هیچ پزشکی بهتر از مردم نیست که بتواند در طول یک ماه میزان انتشار یک ویروس را از 406 به یک نفر کاهش دهد.

جمشیدی شرح داد: نکته کلیدی در بحث پیشگیری از ویروس کرونا در خانه ماندن، شستن دست ها، نکشیدن دست بر روی چشم و بینی، رعایت فاصله یک و نیم متر با دیگران و شرکت نکردن در تجمعات است.

انتهای پیام/ 4105

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3821

به "هر بیمار کرونایی می تواند 406 نفر را آلوده کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر بیمار کرونایی می تواند 406 نفر را آلوده کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید