بازگشت شوم زن ایرانی از سوئیس

به گزارش پرسینا بلاگ، دو پسر تهرانی زن ثروتمندی را که به تازگی از سوئیس برگشته بود به قتل رساندند. انگیزه عاملان این جنایت سرقت از کارت عابربانک زن مسافر بود.

بازگشت شوم زن ایرانی از سوئیس

به گزارش، عصر 31 مردادسال 92 مأموران کلانتری 142 کن جسد یک زن 50 ساله به نام منیره را در پارکی در حوالی کوهسار پیدا کردند که بررسی ها نشان می داد این زن خفه شده است.

جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس به بررسی پرداخت و دریافت منیره به تنهایی در ایران زندگی می کرده، فرزندانش مقیم سوئیس هستند و مادرش مقیم آمریکاست. وی به تازگی از سفر سوئیس به ایران برگشته که کشته شده است.

با شناسایی این زن، پلیس به تحقیق از خانواده وی پرداخت و دریافت منیره از مدتی قبل با یک پسر جوان به نام سامان در ارتباط بوده است.

در حالی که تلاش برای ردیابی سامان شروع شده بود، روشن شد از کارت عابر بانک این زن 180 میلیون تومان پول برداشت شده است.

در این میان، فرضیه قتل با انگیزه سرقت پول های میلیونی زن مسافر قوت گرفته بود که پلیس رد سامان را یافت و وی را چهار ماه بعد از قتل در کرج بازداشت کرد.

سامان 22 ساله به قتل با همدستی یکی از دوستانش به نام حسن اعتراف کرد. حسن نیز که به خرم آباد گریخته بود ردیابی و بازداشت شد.

سامان در بازپرسی ها گفت: من در یک مغازه ساندویچی در حوالی کوهسار کار می کردم. منیره که به تنهایی در ایران زندگی می کرد، چند بار به مغازه ام آمد و از من خرید کرد. او چندبار با من درددل کرد و آخرین بار وقتی گفت آنتن تلویزیون خانه اش خراب شده است، من برای تعمیر به خانه اش رفتم و این شروع آشنایی ما با هم بود. حدود دو سال با منیره در ارتباط بودم و چند بار همراه او به سفر ترکیه و تایلند رفتم. او قول داده بود کار های مربوط به اقامتم در سوئیس را انجام دهد.

وی ادامه داد:، چون می دانستم او زن ثروتمندی است، تصمیم به سرقت پول هایش گرفتم و به همین دلیل از دوستم حسن کمک خواستم. ما منیره را به پارک کشاندیم و او را خفه کردیم.

در حالی که حسن نیز مشارکت در قتل را گردن گرفته بود، آن ها دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده و با حضور یک قاضی مستشار به اتهام مشارکت در قتل و کلاهبرداری رایانه ای پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه اولیای دم برای دو متهم حکم قصاص خواستند. سپس حسن در جایگاه ویژه ایستاد و گفت:من صاحب یک دختر بچه معلول هستم. برای درمان دخترم نیاز مالی شدید داشتم. به همین دلیل وقتی سامان گفت مدتی است با یک زن ثروتمند آشنا شده و تصمیم دارد پول هایش را بدزدد قبول کردم با او همکاری کنم. قرار نبود منیره کشته شود. ما دو بار کارت عابر بانک او را برداشتیم، اما به محض این که موجودی پول هایش را گرفتیم متوجه ماجرا شد و کارتش را سوزاند و هیچ پولی به دست نیاوردیم.

وی در تشریح جزئیات قتل گفت:آخرین بار طبق نقشه، سامان منیره را به پارکی خلوت کشاند. او در حال صحبت با منیره بود که من از پشت سر به او حمله کردم و گلویش را گرفتم. در حالی که منیره فریاد می کشید، سامان او را به زمین انداخت و بینی اش را گرفت و با هم او را خفه کردیم. ما کارت عابر بانکش را برداشتیم و همه پول هایش را میان خودمان تقسیم کردیم.

سپس سامان روبه روی قضات ایستاد، اما اتهام قتل را نپذیرفت. وی گفت: من فقط اتهام کلاهبرداری رایانه ای را قبول دارم. من هیچ رابطه پنهانی با منیره نداشتم و فقط کار های مربوط به خرید خانه اش را انجام می دادم. حسن به تنهایی او را کشت و کارت عابر بانکش را برداشت و من پول ها را از حساب او خالی کردم.

در این میان قاضی گفت: تو قبلاً در بازپرسی ها گفته بودی با منیره رابطه پنهانی داشتی و، چون کار های مربوط به اقامت تو در سوئیس را انجام نداده بود او را مستحق مرگ و تصاحب اموالش می دانستی. حالا چه می گویی؟ که سامان پاسخ داد: من چنین حرف هایی را نزده بودم و اتهام قتل را قبول ندارم.

در سرانجام جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

منبع: روزنامه خراسان

پریها: پریها | اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2285

به "بازگشت شوم زن ایرانی از سوئیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت شوم زن ایرانی از سوئیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید