رئیس پلیس تهران: کار مقابله با کرونا از تذکر و ارشاد گذشته است

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به تذکر لسانی پلیس به 112 هزار نفر از شهروندان تهرانی اعم از عابرپیاده، راننده و صاحب صنوف که فاقد ماسک بودند، گفت: برای سلامت جامعه از جایی به بعد باید وارد کار شویم و دیگر کار از ارشاد و تذکر گذشته است.

رئیس پلیس تهران: کار مقابله با کرونا از تذکر و ارشاد گذشته است

به گزارش گروه اجتماعی پرسینا بلاگ، سردار حسین رحیمی در گفت وگوی تلویزیونی با بیان اینکه تمام ما سربازان ولایت هستیم، اظهار کرد: از پیام حضرت آقا درباره نیروی انتظامی بسیار شاد شدیم؛ پیام ایشان نشانه دقت و تیزبینی، لطف و محبت نسبت به فعالیت کل نیرو های مسلح و نیرو های انتظامی بود و این پیام یک روحیه مضاعف و جان جدیدی را به ما داد.

رحیمی با بیان اینکه دشمن در لایه های مختلف به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی است، گفت: دشمن به دنبال اخلال در امنیت کشور است، اما امروز نیروی انتظامی از نقطه صفر مرزی تا داخل شهرها، امنیت را در بخش داخلی تأمین می کند.

رئیس پلیس تهران بزرگ درباره کارساز بودن جریمه برای افرادی که به زدن ماسک اعتقادی ندارند، شرح داد: ما از ابتدای شیوع کرونا همراه مدافعان سلامت بودیم، اما تقریباً 10 روز پیش یک ابلاغیه صادر شد و ما کار را شروع کردیم، بخشی از این کار مربوط به تذکر و بخشی از آن اعمال جریمه برای افراد فاقد ماسک است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 112 هزار مورد در این 10 روز به افراد فاقد ماسک از عابرپیاده، راننده و اصناف تذکر لسانی دادیم که این تذکرات بی تأثیر نبوده و بیشتر افراد به تذکر ما توجه کردند همچنین به 14 هزار واحد صنفی که پروتکل ها را رعایت نمی کردند، تذکر دادیم.

این مقام ارشد انتظامی با تأکید بر اینکه از امروز تذکرات شدت گرفته، گفت: بی تعارف می گویم شدت تذکر و جریمه از امروز بیشتر شده همچنین کد جریمه برای رانندگانی که ماسک نمی زنند، صادر شده و این جریمه فعلاً در تهران اعمال می شود، البته اگر راننده تنها و فاقد ماسک باشد جریمه نمی شود، اما اگر تعداد سرنشینان بیشتر از یک نفر باشد، باید ماسک زده باشند همچنین در مبادی ورودی مترو همکاران بنده به طور کامل مستقر هستند و به هیچ وجه اجازه نمی دهیم مسافر بدون ماسک وارد مترو شود.

رحیمی با اشاره به توزیع 10 هزار ماسک به صورت رایگان بین مردم در روز نخست هفته نیروی انتظامی، متذکر شد: برای سلامت جامعه از جایی به بعد باید وارد کار شویم و دیگر کار از ارشاد و تذکر گذشته است.

رئیس پلیس تهران بزرگ درباره تعطیلات پیش رو و سفر برخی افراد، گفت: مردم باید این موضوع را جدی بگیرند، خیلی ها فکر می کنند کرونا به سراغ آن ها نمی آید، اما ممکن است دچار مشکل جدی شوند، بنابر آمار های پلیس راه تهران بزرگ، شرایط جاده ها مناسب نیست، به طور قطع در بحث پلیس راه و عدم سفر تذکر خواهیم داد و اگر ابلاغ رسمی برای بستن راه بیاید، این کار را انجام می دهیم.

وی درباره برخورد قاطع پلیس با اوباش نیز بیان کرد: نیروی انتظامی بر حسب وظیفه قانونی خود با ناهنجاری های مختلف اعم از قاچاق کالا، سرقت موادمخدر، جرائم خشن و ... برخورد می کند و ده ها مجرم در طول روز در تهران و کشور بازداشت می شوند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: از چندی پیش نه در تهران بلکه در کل کشور تا حدی تحرکات اوباش شدت گرفت و با قداره کشی، عربده کشی، حرکات مستانه و باج گیری امنیت یک منطقه و محلات را برهم ریختند، با افرادی که بخواهند امنیت را برهم بزنند، قطعاً برخورد می کنیم، امنیت جامعه خط قرمز پلیس است، با اوباشی که این کار می کنند، چه باید کرد؟ باید با مطالفت با آن ها برخورد کرد؟ ما ده ها متهم را بازداشت می کنیم، اما آن ها را در سطح معابر نمی چرخانیم.

رحیمی با بیان اینکه نمی خواهیم بگوییم بدون عیب و نقص هستیم، یادآور شد: برخورد قاطعانه با اوباش در دستور کار ما است و در این رابطه کوتاه نخواهیم آمد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 5555

به "رئیس پلیس تهران: کار مقابله با کرونا از تذکر و ارشاد گذشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس پلیس تهران: کار مقابله با کرونا از تذکر و ارشاد گذشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید