5 درمان خانگی برای پوسیدگی دندان

به گزارش پرسینا بلاگ، بوی بد دهان به دلیل پوسیدگی دندان ها می تواند در ارتباطات شما مشکل آفرین باشد اما می توان با چند اقدام پیشگیرانه از شر این معضل رها شد.

5 درمان خانگی برای پوسیدگی دندان

به گزارش ایسنا، حتی اگر در طول سال هیچ مسئله ای در سلامت دهان و دندان خود نداشته باشید، با افزایش دانش خود در خصوص علل پوسیدگی دندان می توانید از ابتلا به آن ها در آینده پیشگیری کنید.

بعضی ممکن است از مسواک زدن طفره بروند و با این حال به دلیل جنس خوب دندان هایشان دچار پوسیدگی دندان نشوند اما نباید فراموش کنید که این روند برای مدت طولانی ادامه نخواهد داشت، چرا که روزانه دو یا سه بار مسواک زدن برای رهایی از پوسیدگی دندان ها احتیاج است.

یکی دیگر از مسائل دهان و دندان، وجود حفره هایی در دندان است که به دلیل بهداشت ضعیف دهان به وجود می آیند. به یاد داشته باشید که مصرف خوراکی های شیرین را کاهش دهید، چرا که این خوراکی ها به سلامت دندان های شما آسیب های جدی وارد می نمایند.

بعضی از افراد به هنگام خواب دندان قروچه می نمایند که این کار نیز برای سلامت دندان ها بسیار مضر است. دندان قروچه در خواب یکی از نشانه های استرس زیاد فرد است. دندان قروچه موجب لایه لایه شدن مینای دندان و ضعیف شدن لثه ها می گردد. در صورتی که دندان قروچه فرد در خواب شدید باشد، استفاده از محافظ دندان به هنگام خواب توصیه می گردد.

در ادامه چند مورد از درمان های خانگی برای پوسیدگی های دندانی به نقل از سایت ریواردمی آورده شده است که به درمان طبیعی این پوسیدگی ها یاری می نماید:

1) میخک:

اولین درمان برای پوسیدگی دندان ها یک گیاه بسیار مفید است که در بیشتر آشپزخانه ها یافت می گردد. این گیاه علاوه بر این که با بی حس کردن ناحیه مورد نظر در دهان تان درد را از شما دور می نماید، بلکه به دلیل خواص ضدباکتریایی خود به رهایی از شر پوسیدگی های دندان نیز منجر می گردد.

مواد مورد احتیاج: سه قطره روغن میخک، نصف قاشق چای خوری عسل طبیعی، دو یا سه قطره روغن کنجد

طرز استفاده: مخلوط تهیه شده را روی تکه ای پنبه مالیده و روی ناحیه آسیب دیده دندانتان فشار دهید. این کار را چند بار تکرار کنید. پس از چند روز ناحیه مورد نظر التیام خواهد یافت.

2) کنجد:

یکی دیگر از درمان های خاص پوسیدگی دندان با نام غِرغِره کردن روغن شناخته می گردد. یکی از راه های رهایی از پوسیدگی دردآور دندان ها، غرغره کردن روغن کنجد به مدت 20 دقیقه و شستن دهان با این روغن است. مواظب باشید تا روغن را قورت ندهید. غرغره کردن روغن کنجد علاوه بر یاری به کاهش پوسیدگی ها، به سفید شدن و تمیز شدن طبیعی دندان ها نیز یاری می نماید. پس از غرغره کردن روغن کنجد برای زدودن طعم روغن از دهان، با خمیردندان مناسب دندان هایتان مسواک بزنید.

3) آب نمک:

در میان درمان های طبیعی برای پوسیدگی دندان ها، غرغره کردن آب نمک یکی از راه های ساده و آسان است. غرغره کردن آب نمک با باکتری های حاضر در دهان تان مبارزه نموده و هم چنین به کاهش حساسیت دندان های شما یاری می نماید. مقداری آب را گرم نموده و یک قاشق چای خوری نمک در آب حل کنید. روزی سه مرتبه و هر بار به مدت 10 دقیقه محلول آب نمک را غرغره کنید تا به زودی علاوه بر کاهش درد، شاهد کاهش پوسیدگی دندان های خود نیز باشید.

4) سیر و نمک:

یک بوته سیر را له کنید و آن را با یک سر انگشت نمک مخلوط کنید. این مخلوط را روی ناحیه آسیب دیده دندان های خود قرار دهید و شاهد کاهش درد دندان هایتان در مدت زمانی کوتاه باشید. این کار را به طور منظم انجام دهید تا پس از مدتی کوتاه پوسیدگی های دندان هایتان کاهش یابد.

5) روغن خردل و زردچوبه:

روغن خردل و زردچوبه سال هاست که به طور سنتی برای درمان انواع بیماری ها استفاده می گردد. این ترکیب هم چنین برای درمان پوسیدگی دندان ها نیز موثر است.

طرز استفاده: نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه را با یک قاشق چای خوری روغن خردل به خوبی مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را برای مدتی با پنبه روی ناحیه آسیب دیده دندان های خود قرار دهید. پس از مدتی درد به تدریج در ناحیه آسیب دیده دندان و نیز میزان پوسیدگی ها کاسته خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 638

به "5 درمان خانگی برای پوسیدگی دندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 درمان خانگی برای پوسیدگی دندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید